Triumf Amerykańskiej koszykówki! Po zaciętym i pasjonującym meczu nasze Dziewczyny pokonały zespół „Polek” ! Tym samym awansowały do decydującej fazy turnieju „Dni Sportu UJ”. W meczu półfinałowym naszą drużynę czeka trudne zadanie, ale w końcu „Amerykanki” są świetne, co udowodniły w dwóch ostatnich meczach, i mają naprawdę wielkie szanse, żeby wygrać cały Turniej!

W dzisiejszym spotkaniu, najbardziej zacięta i nerwowa była I kwarta, w której to Filolożki kontrolowały przebieg gry i skutecznie przeszkadzały w rozgrywaniu akcji Amerykankom. Jednakże wola walki i umiejętności naszych zawodniczek sprawiły, iż odzyskały one pod koniec I kwarty prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Po raz kolejny należą się pochwały za świetną grę w obronie. Amerykanki skutecznie uprzykrzały „życie” swoim rywalkom, przez co traciły one posiadanie piłki i rzucały (niecelnie) z trudnych pozycji. Kolejną sprawą wartą podkreślenia jest ogromne poświęcenie naszych zawodniczek, walczyły one o każda piłkę, bardzo dobrze ją zbierały i dosłownie wydzierały lub wybijały ją z rąk Filolożek.
Jak wiadomo, dobry „defense” skutkuje powodzeniem w ataku- dzięki szybkim kontratakom nasze Dziewczyny uzyskały dużą przewagę nad swoimi rywalkami. Podobnie jak wczoraj, Amerykanki udowodniły, jak bardzo ważnym elementem gry w koszykówkę jest dobra komunikacja na boisku.
Ze względu na niesamowite emocje, zapomniałem jaki był wynik końcowy (około 32-14), świadczy to nie o zaniedbaniu moich dziennikarskich obowiązków, ale o tym, jak bardzo EMOCJONUJĄCY mecz miałem przyjemność obejrzeć!
Na koniec, nieskromnie, zaznaczę wspaniałą postawę kibiców- „BlackWallStreet ULTRAS”, którzy swoim dopingiem wspierali Amerykanki i skutecznie dekoncentrowali Filolożki Polskie (błędy ortograficzne i trash talking, poskutkowały „I tak masz „rzucać” przez cały mecz !”) .

Zapraszam, do obejrzenia TOP 10 z dzisiejszego meczu:

Turniej Finałowy zostanie rozegrany prawdopodobnie w II połowie maja.  Uważam, że tak długi okres przygotowawczy jest plusem dla naszych Dziewczyn, ponieważ będą one miały czas na opracowanie skutecznej taktyki na mecz półfinałowy i… finałowy !