New Orleans Hornets nie są już zabawką Davida Sterna! Klub został kupiony przez Toma Bensona. Biznesmen, który jest również właścicielem lokalnego klubu NFL, Saints, zapłacił za klub 338 milionów dolarów. O ile klubowi uda się za relatywnie niską cenę przedłużyć kontrakt z Erickiem Gordonem (który, po „gordonowemu”, po raz kolejny wrócił z kontuzji i poprowadził zespół do zwycięstwa) i uzyskać dwa mocne wybory w drafcie, to możemy się spodziewać, że Szerszenie w przyszłym sezonie będą na fali wznoszącej.

Dwight Howard, supergwiazda Orlando Magic, może nie zagrać już w tym sezonie. Kryptonitem „Supermana” okazało się zwyrodnienie krążka międzykręgowego w dolnej częsci pleców. Magic zajmują obecnie 6. miejsce w Konferencji Wschodniej, jednak bez Howarda pod koszem mogą mieć problemy z utrzymaniem się na tej pozycji, o awansie wyżej już nie wspominając.

Phoenix Suns zwyciężyli w istotnym starciu z Houston Rockets. Mają obecnie tylko jeden mecz straty do Denver Nuggets (którzy ponieśli dzisiaj porażkę z Los Angeles Lakers, 3. drużyną, która zakwalifikowała się do playoffów w Konferencji Zachodniej) i szansy na występ w rozgrywkach posezonowych. Cóż… Z jednej strony dobrze byłoby zobaczyć Marcina Gortata i Steve’a Nasha w grze w maju, jednak z drugiej strony gorsze występy Suns prawdopodobnie skutkowałyby lepszymi graczami, jacy mogliby dołączyć do ekipy z Arizony w tegorocznym drafcie…