W ramach corocznych „Dni sportu UJ” reprezentacja Amerykanistyki, wspierana dwoma zawodniczkami z Politologii, rozegrała mecz I rundy z drużyną Węgierskich Geologów. Spotkanie to dostarczył zgromadzonym na trybunach kibicom bardzo wielu emocji. Ostatecznie dziewczyny z Amerykanistki wygrały mecz 29-8.

Pojedynek pomiędzy tymi dwoma drużynami nie należał do łatwych, ponieważ, „Węgierki” preferowały bardzo defensywny styl gry, który miał zapewne popsuć szyki naszego zespołu w ataku i doprowadzić do łatwych punktów z kontrataków. Jednakże „Amerykanki” już pod koniec  I kwarty złamały szyk obronny drużyny przeciwnej i z łatwością doprowadziły do bardzo znaczącej przewagi. Wart uwagi jest fakt, że „Węgierki” zdobyły swoje pierwsze punkty dopiero w II połowie, spowodowane było to tym, że nasze Dziewczyny bardzo dobrze i mądrze wykonywały zalecone przez ich trenera zadania w obronie. Dzięki bardzo komunikacji, „Amerykanki” bardzo sprawnie zmieniały krycie w obronie, przez co „Węgierkom” tak trudno było zdobywać punkty. Wspomniana wyżej dobra komunikacja świadczy zapewne o bardzo dobrych relacjach panujących w szatni i poza nią tzw. „team spirit”.
Jedynymi elementami gry, nad którymi powinny one popracować jest: spokojniejsze rozegranie piłki w ataku- pomoc poprzez chociażby proste zasłony, mądre przemieszczanie się po boisku w ataku (tzw. „gra bez piłki”) połączone z precyzyjnymi podaniami; drugą kwestią jest wykorzystywanie swoich wysokich graczy, którzy po dobrym ustawieniu się w ataku powinni zdobywać łatwe punkty (a, że wysokie „Amerykanki” są waleczne, wie każdy kibic „nie zostawiaj jej, bądź jej KOSZMAREM” !).
TOP 10 akcji z dzisiejszego meczu :

Już jutro, o godzinie 11.00 nasze Dziewczyny zmierzą się z bardzo wymagającymi przeciwniczkami, drużyną Filologii Polskiej. Uważam, jednak, że „Amerykanki” mają naprawdę duże szanse na wygranie tego meczu i awans do Spotkania Finałowego.