Ostatnia noc w NBA była pełna niesamowitych popisów strzeleckich, jakich dostarczył nam mecz pomiędzy Oklahoma City Thunder a Minnesota Timberwolves. Zawodnik lidera Konferencji Zachodniej, Russel Westbrook ustanowił swój nowy rekord punktowy, zdobywając 45 punktów (17 na 28 z gry, 9 na 9 z linii). Również Kevin Love z Minnesoty rzucił rekordową w swojej karierze liczbę punktów- 51 (16 na 27 z gry, 7 na 11 za 3 pkt [!], 12 na 16 z linii). Jest to również rekord w historii drużyny Timberwolves, poprzedni należał do Kevina Garnetta i wynosił 47 pkt.  Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Kevin Durant z Thunder, który rzucił 40 punktów (jego rekord kariery to 51 pkt). Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Oklahomy 149-140, do ustalenia tego wyniku potrzebne były aż 2 dogrywki.

Członkowie zespołu Miami Heat postanowili uczcić pamięć zamordowanego 26 II 2012 17-letniego mieszkańca Sanford, Floryda. W tym celu zrobili sobie zdjęcie, na którym wszyscy zawodnicy mają założone kaptury oraz spuszczone głowy. Zbrodnia ta wstrząsnęła całą Ameryką, Trayvon Martin został zastrzelony przez członka patrolu ochotniczego[„neighborhood watch”- na pewno widzieliście w jakimś filmie/serialu made in USA-PB]. Zawodnicy Heat chcieli tym samym pokazać wsparcie dla rodziny tragicznie zmarłego.

Austin Rivers ogłosił, że weźmie udział w tegorocznym naborze do NBA. Syn trenera Boston Celtics rozegrał jeden sezon w drużynie Duke Blue Devils trenowanej przez Mike Krzyzewskiego. Był on jednym z najlepszych zawodników swojego zespołu; notował średnio: 15.4 punktów, 3.4 zbiórek i 2.1 asyst na mecz. Liczne strony typujące tegoroczny Draft przewidują, że zostanie on wybrany w drugiej dziesiątce pierwszej rundy naboru.

Zawodnik New Orleans Sai…Hornets, Jason Smith został zawieszony na najbliższe 2 mecze. Powodem takiej decyzji był brutalny faul na Blake’u Griffinie. Widocznie w Nowym Orleanie bardzo popularne są brutalne faule na zawodnikach drużyn przeciwnych. Całkiem niedawno na jaw wyszła afera związana z klubem NFL- New Orleans Saints, którego zawodnicy mieli zalecone przez sztab szkoleniowy brutalnie powalać (tackle oraz sack) zawodnika z przeciwnej drużyny.

San Antonio Spurs z myślą o Playoffs podpisali kontrakty z silnym skrzydłowym Borisem Diaw ( 7.2 punkty, 5,2 zbiórek i 4.2 asyst na mecz). Wcześniej w tym sezonie Diaw grał dla Charlotte Bobcats, jednak w środę rozwiązał on wiążący go z tą drużyną kontrakt. Zawodnik ten będzie bardzo dobrym zmiennikiem dla Tima Duncana, który potrzebuje oszczędzać swoje siły z myślą o decydującej fazie rozgrywek.