Yao Ming wrócił do NBA…niestety tylko jako kibic swojej starej drużyny Houston Rockets. Yao Ming w czasie 8 sezonów na parkietach NBA notował statystyki rzędu 19 pkt, 9.2 zbiórek oraz 1.9 bloku na mecz. Jego kariera została przerwana przez poważną kontuzję stopy. Był on jednym z najlepszych centrów w historii ligi.
Phoenix Suns przegrało dzisiaj w nocy z Miami Heat 95-99, tym samym została przerwana ich seria 4 spotkań bez porażki. Ekipa Marcina Gortata ( najlepszy sezon w karierze 15.9 pkt i 10 zbiórek na mecz) ma obecnie bilans 23-23 i cały czas walczy o 8. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Natomiast New York Knicks zmiana trenera posłużyła na dobre, ponieważ od jego zmiany wygrali 4 mecze z rzędu i tym samym powrócili na 8 miejsce Konferencji wschodniej. Nowojorczycy wygrali dwa bardzo ważne spotkania z Indiana Pacers. Już wkrótce bo 26 III ekipa z Nowego Jorku zmierzy się w bezpośrednim pojedynku z Milwaukee Bucks[najgroźniejszym rywalem w walce o 8. pozycję na Wschodzie- dop. PB].

Chować się kto może… do NBA wraca strzelec wyborowy, Gilbert Arenas. Ten świetny zawodnik w ostatnich czasach słynął bardziej z licznych kontuzji oraz głupich pozaboiskowych wybryków. Może tym razem skorzysta z szansy danej mu przez Memphis Grizzlies i pokaże wszystkim, że potrafi jeszcze elektryzować ludzi swoimi koszykarskimi umiejętnościami. Drużyna ta podpisała z nim kontrakt do końca sezonu.